Łukasz Marcin Rogucki - trener rozwoju osobistego, coach relacji mediator sądowy

Coaching ze mną

Oprócz spotkań w gabinecie w Katowicach, oferuję również możliwość pracy online przez Zoom, Google Meets, WhatsApp i inne platformy.
Dzięki temu możesz korzystać z moich usług coachingowych i mediacyjnych, gdziekolwiek jesteś.

Poznajmy się – pierwsza sesja gratis!

Oferuję wsparcie w różnych aspektach Twojego życia, pomagając Ci rozwijać się, budować lepsze relacje i osiągać osobiste cele. Pracuję z klientami nad poprawą komunikacji, rozwiązaniem konfliktów i rozwojem osobistym oraz intymnym. Moje podejście jest skoncentrowane na rozwiązaniu problemu i przezwyciężeniu kryzysu.

Pierwsza sesja jest gratis, abyśmy mogli się poznać i sprawdzić, jak mogę Ci pomóc.

Umów spotkanie

+48 690-967-740

Coaching

Coaching znajduje szerokie zastosowanie. Okazuje się przydatną formą wsparcia przy wielu trudnościach, nieprzyjemnych myślach i emocjach, z którymi borykamy się na co dzień. Wykorzystuje się go m.in. wówczas, gdy:

 • chcesz pokonać ograniczenia, które uniemożliwiają Ci życie zgodne z Twoimi wartościami. Np. pragniesz zawierać nowe znajomości, ale nie potrafisz się otworzyć,
 • chcesz nauczyć się lepiej regulować emocje, rozpoznawać je i odczytywać zawarte w nich komunikaty, aby wspierały Twój rozwój,
 • chcesz poprawić swoją koncentrację i w skupieniu wykonywać zadania,
 • chcesz nauczyć się podejmować decyzje i nie odwlekać ich w czasie,
 • chcesz zadbać o swoje zdrowie i urodę, pozbywając się poczucia winy,
 • chcesz wzmocnić swoją samoocenę,
 • chcesz poprawić swoją komunikację i budować lepsze relacje międzyludzkie,
 • chcesz pracować nad asertywnością i stawianiem granic, aby optymalnie gospodarować swoją energią i zasobami,
 • chcesz stać się lepszym pracownikiem/partnerem/przyjacielem i dotrzymywać ustalonych terminów,
 • chcesz przestać koncentrować się na perfekcyjnym wykonywaniu zadań, bo widzisz, że to ogranicza Twój rozwój osobisty,
 • chcesz wzmocnić swoją samoocenę, aby podejmować wyzwania i dążyć do ważnych dla siebie celów,
 • chcesz stworzyć plan działania, a następnie konsekwentnie dążyć do celu.

Na czym polega life coaching?

Life coaching pomaga odnaleźć i wzmocnić zasoby, dzięki którym klient może zmienić swoje wzorce zachowań i reakcji emocjonalnych na bardziej wspierające. Rozwiązania, które dawniej przynosiły oczekiwane rezultaty, nie zawsze są skuteczne. Wchodzimy bowiem w interakcje z różnymi ludźmi, więc nie możemy działać automatycznie. Poza tym warto poznać różne metody reagowania, aby wybrać spośród nich sposób, który pozostaje zgodny z naszymi wartościami i celami. 

Jak pracuje life coach?

Life coach podczas spotkań zadaje pytania nakierowujące. Wierzy w nas i naszą zdolność do rozwoju. Dzięki rozmowie, jaką prowadzi, uświadamiamy sobie własne schematy zachowań, które nie zawsze służą osiąganiu wyznaczonych celów. Na szczęście możemy zastąpić je wzorcami reagowania, dzięki którym przybliżymy się do życia, jakie pragniemy wieść. 

Life coach to nie doradca osobisty

Warto zaznaczyć, że life coach nie jest doradcą. Nie powie nam, co mamy zrobić w zaistniałej sytuacji, bo nie wie, co okaże się dla nas najlepsze. Tą wiedzą dysponujemy tylko my, dlatego tak ważne jest, aby szczerze odpowiadać na pytania coacha, gdyż nakierują nas na dobre rozwiązania. Jednocześnie dzięki nim odkryjemy, jakie myśli i zachowania oddalają nas od wyznaczonego celu. Ponadto life coach pomoże nam dotrzeć do zasobów, dzięki którym wykształcimy umiejętności wspierające nasze działania.

Life coaching, czyli rozwój osobisty zgodny z “ekologią”

Coraz więcej osób decyduje się na life coaching, bo wspiera on rozwój osobisty. Klient sam podejmuje decyzje, ale specjalista tak zadaje pytania, aby uświadomić mu ewentualne konsekwencje poszczególnych wyborów. Pozwala to uniknąć sytuacji, w których zakłócamy system, którego jesteśmy częścią. Np. tak bardzo dążymy do sukcesu zawodowego, że go osiągamy, ale odbywa się to kosztem relacji z rodziną. 

Life coach pomoże Ci zaktualizować wewnętrzne “oprogramowanie”

Life coaching przynosi najlepsze rezultaty, gdy klient pozostaje otwarty na zmiany. Chętnie je wprowadza, bo dostrzega, że dotychczasowe wzorce reagowania, myślenia i zachowania rzutowały negatywnie na jego życie. Warto przy tym pamiętać, że stare schematy nie świadczą o naszej wadliwości. Po prostu kiedyś się sprawdzały, a dziś są nieskuteczne, więc nasze wewnętrzne “oprogramowanie” wymaga aktualizacji. 

Umów się ze mną na life coaching online, stacjonarny, mailowy lub telefoniczny:)

Nazywam się Łukasz Rogucki i jestem profesjonalnym life coachem. Pracuję ze swoimi klientami nad uzyskaniem poprawy w obszarach, które odgrywają kluczową rolę w ich rozwoju osobistym. Do każdej osoby podchodzę z szacunkiem, empatią i zrozumieniem. Zdaję sobie sprawę, że każdy z nas ma swoje racje. Ponadto traktuję swoich klientów jako najlepszych specjalistów od swojego życia, od których dużo się uczę. Dysponuję profesjonalnymi narzędziami, dzięki którym zadaję im ukierunkowane pytania, a oni poszerzają swoją perspektywę i dostrzegają nowe możliwości. Chętnie się nimi podzielę z Tobą. Już dziś umów się ze mną na life coaching. Swoim klientom zapewniam całkowitą dyskrecję, a nasze spotkania przebiegają w bezpiecznej atmosferze opartej na szacunku.

Prowadzę life coaching online z myślą o osobach z różnych zakątków Polski i świata, które pragną pracować nad swoim rozwojem osobistym. Jeśli preferujesz spotkania stacjonarne, zapraszam do mojego gabinetu w Katowicach. Ponadto oferuję rozmowy telefoniczne i mailowe. Jestem dostępny 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 20 pod numerem telefonu 690967740 i adresem e-mail lukasz.m.rogucki@gmail.com.

Bibliografia:
Zubrzycka-Nowak M., Rybczyńska K., Monostori S.; Czym (nie) jest coaching? Prawdy i mity o coachingu; Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2010

Gosia

Kilka miesięcy temu trafiłam na life coacha, Łukasza Roguckiego, z którym zaczęłam pracować nad zbudowaniem na nowo mojej osoby dzięki czemu przestałam stać w miejscu i zaczęłam się rozwijać w wybranym przeze mnie kierunku pod czujnym okiem Łukasza. Dzięki jego wskazówkom zrozumiałam jakie powinnam poczynić zmiany w życiu i zrozumiałam, że do wszystkiego dotrę małymi kroczkami. Z czystym sumieniem mogę polecić Łukasza Roguckiemu każdemu kto chce poczynić zmiany w życiu a nie wie jak się za to zabrać i potrzebuje do tego mentora

MsIsabelle

Bardzo Polecam Pana Łukasza. Z Mężem trafiliśmy parę miesięcy temu, szukaliśmy długo i trafiliśmy właśnie do Pana Łukasza. Bardzo Miły, Sympatyczny, Spokojny, umie wytłumaczyć, jaki człowiek ma problem. Dzięki Panu Łukaszowi w Naszym Małżeństwie zaczęło się Poprawiać. Bardzo Polecam

Jesswiw

Pan Łukasz pomaga nam dzięki coachingowi pracować nad naszym małżeństwem.
Pan Łukasz jest bardzo miłym oraz sympatrycznym człowiekiem daje przestrzeń
na rozmowę oraz myśli. Serdecznie polecamy Pana Łukasza, można zawsze na niego liczyć

Łukasz Rogucki

Katowice, ul. Krasińskiego 29

Od poniedziałku do niedzieli od 10:00-21:00

Call Now Button