Łukasz Marcin Rogucki - trener rozwoju osobistego, coach relacji mediator sądowy

W czym może Ci pomóc sex coaching?

Sex coaching opiera się na zadawaniu przez specjalistę pytań, które mają pomóc klientowi lub klientom (parze) odnaleźć drogę do czerpania satysfakcji z seksu. Bardzo często w pewnym momencie pojawia się kryzys w związku, który dotyka również sfery erotycznej. Ujawnia się w chwilach przełomowych takich jak narodziny dziecka czy przejście na emeryturę. Nie oznacza to jednak, że nasze życie erotyczne jest z góry skazane na porażkę. W czym może Ci pomóc sex coach?

Umów spotkanie

+48 690-967-740

Na czym opiera się sex coaching?

Coaching to wspierająca relacja, podczas której docieramy do własnych zasobów, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Kiedy pojawiają się problemy natury seksualnej takie jak zaburzenia erekcji, ból podczas stosunku, spadek libido czy zanik namiętności w związku, wydaje nam się, że jesteśmy bezsilni. Zakładamy, że nic nie możemy z nimi zrobić. Pozostaje nam tylko pogodzić się z tym, że nasze życie erotyczne zamarło. Tymczasem większość problemów da się rozwiązać. Wystarczy, że uświadomimy sobie, z czego wynikają i zastanowimy, jak je przezwyciężyć, wykorzystując do tego celu własne zasoby. Sex coach zadaje nam pytania, dzięki którym nakierowuje nas na poszukiwanie rozwiązań. Dzięki spotkaniom z nim nie przekreślamy związku, tylko zastanawiamy się, co zrobić, aby ponownie mieć udany seks.

Sex coaching indywidualny i dla par

Na sex coaching możemy zgłosić się indywidualnie lub jako para. Wszystko zależy od tego, czy chcemy pracować wspólnie, czy czujemy, że to nas coś blokuje, krępuje i ogranicza. W tym drugim przypadku lepsze mogą okazać się indywidualne spotkania coachingowe. Zapewniają lepszy wgląd w siebie, własne procesy myślowe, potrzeby i zasoby, którymi dysponujemy.

Dlaczego sex coach nie udziela rad swoim klientom?

Sex coach nie powie nam, co mamy zrobić, aby wieść udane życie seksualne, bo sam tego nie wie. Tylko my dysponujemy tą wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają pokonać pojawiające się przeszkody. Ta życiowa mądrość pozostaje ukryta wewnątrz nas, a żeby do niej dotrzeć, wystarczy zadawać odpowiednie pytania. Specjalista będzie je formułował, kierując się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki nim spojrzymy na pewne zagadnienia z nowej perspektywy. Pomoże nam to dostrzec rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy. Nie zawsze prawidłowo oceniamy przyczynę zaniku życia erotycznego. Sex coach pozwala nam poszerzyć horyzonty w tym zakresie dzięki odpowiednio przeprowadzonej rozmowie.

Sex coaching, czyli rozmowa o problemach
seksualnych w bezpiecznej atmosferze

Sex coaching to rozmowa o życiu erotycznym, która przebiega w bezpiecznej atmosferze opartej na życzliwości, zrozumieniu i szacunku. Pamiętaj, że specjalista Cię nie ocenia, lecz towarzyszy Ci w fascynującej podróży, która służy odkrywaniu własnych zasobów i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Sex coach nie udziela Ci porad, nie usiłuje Cię “naprawiać”, bo w pełni akceptuje Cię takim/taką, jakim/jaką jesteś. Chce jedynie Ci pomóc, abyś zrozumiał/zrozumiała, z czego wynikają Twoje problemy w związku. Co możesz lub możecie zrobić, aby wieść lepsze życie erotyczne i zaspokoić swoje potrzeby.

W czym może Ci pomóc sex coaching?

Jeśli chcesz/chcecie poprawić jakość swojego życia erotycznego, skorzystajcie z tej formy wsparcia. Sex coach pomoże Ci/Wam w pracy nad:

  • wzajemną komunikacją opartą na asertywności i szacunku. Podczas spotkań zrozumiecie, jak wyrażać swoje potrzeby i fantazje erotyczne, aby zostać wysłuchanym/wysłuchaną i nie ranić drugiej osoby. Nauczycie się słuchać tego, co ma Wam do przekazania partner/partnerka,

  • budową intymności w związku, bo to, czy umiecie dzielić się swoimi radościami i zmartwieniami z partnerem, wpływa na poczucie bliskości i życie seksualne,

  • zaangażowaniem, jeśli jedna ze stron czuje się zmęczona pracami domowymi lub opieką nad dzieckiem, może nie mieć ochoty na seks. Czasem wystarczy ją tylko odciążyć, aby ta sfera życia uległa poprawie,

  • wprowadzeniem urozmaiceń do dotychczasowego życia seksualnego. Jako ludzie wykazujemy zdolność do habituacji, czyli łatwo przyzwyczajamy się do pieszczot i różnych form stymulacji. Potrzebujemy powiewu nowości, aby czerpać satysfakcję ze sfery erotycznej.

Sex coaching – spotkania, podczas których możesz pozwolić sobie na szczerość

Problemy seksualne to zagadnienie, które często budzi w nas poczucie skrępowania. Nie potrafimy o nich rozmawiać z partnerem. Nie dzielimy się nimi również z przyjaciółmi, co uniemożliwia nam znalezienie rozwiązania zaistniałych trudności. Często pytanie drugiego człowieka rzuca zupełnie nowe światło na sprawę. Pozwala dostrzec to, czego nie widzieliśmy i uświadomić sobie, że mamy zasoby, aby pokonać napotkaną przeszkodę.

Sex coach to specjalista, którego praca zawodowa opiera się na dyskrecji. Jest przygotowany do świadczenia profesjonalnych usług. Dokłada wszelkich starań, aby rozmowa w gabinecie przebiegała w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Opierała się na szacunku, życzliwości, zrozumieniu i delikatności. Sex coach nigdy nie drąży tematów, o których nie chcemy rozmawiać. Nie okazuje zaskoczenia naszymi problemami i potrzebami. Zdaje sobie sprawę, że doświadczamy różnych trudności w życiu erotycznym. Mamy też odmienne fantazje seksualne i jest to całkowicie normalne. Uczęszczając na sex coaching, możesz pozwolić sobie na całkowitą szczerość, nie obawiając się ocen czy nieprzyjemnych komentarzy.

Dlaczego udany seks jest tak ważny?

Specjalista jest obok po to, aby towarzyszyć Ci w podróży w głąb siebie, pomóc w rozpoznaniu Twoich potrzeb, wyzwań i zasobów. Wspiera Cię i motywuje, zadając odpowiednie pytania. Kibicuje Tobie i Twojemu partnerowi/Twojej partnerce. Zdaje sobie bowiem sprawę, że udany seks wpływa korzystnie na wszystkie obszary życia. Stanowi fundament związku romantycznego, pozwala cieszyć się lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym. Podnosi naszą samoocenę, kreatywność i otwartość na wyzwania zawodowe. Sprawia, że do innych ludzi podchodzimy z większą życzliwością.

Sex coach przyjazny parom homoseksualnym i heteroseksualnym

Sex coaching jest dla każdego i każdej z nas. Swoje usługi kieruję do par homoseksualnych i heteroseksualnych. Wspieram rozwój osobisty osób binarnych i niebinarnych. Podczas spotkań ze mną możesz liczyć na atmosferę pełną tolerancji i akceptacji. Mój gabinet jest przyjazny przedstawicielom środowisk LGBTQA.

Prowadzę life coaching online z myślą o osobach z różnych zakątków Polski i świata, które pragną pracować nad swoim rozwojem osobistym. Jeśli preferujesz spotkania stacjonarne, zapraszam do mojego gabinetu w Katowicach. Ponadto oferuję rozmowy telefoniczne i mailowe. Jestem dostępny 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 20 pod numerem telefonu 690967740 i adresem e-mail lukasz.m.rogucki@gmail.com.

Gosia

Kilka miesięcy temu trafiłam na life coacha, Łukasza Roguckiego, z którym zaczęłam pracować nad zbudowaniem na nowo mojej osoby dzięki czemu przestałam stać w miejscu i zaczęłam się rozwijać w wybranym przeze mnie kierunku pod czujnym okiem Łukasza. Dzięki jego wskazówkom zrozumiałam jakie powinnam poczynić zmiany w życiu i zrozumiałam, że do wszystkiego dotrę małymi kroczkami. Z czystym sumieniem mogę polecić Łukasza Roguckiemu każdemu kto chce poczynić zmiany w życiu a nie wie jak się za to zabrać i potrzebuje do tego mentora

MsIsabelle

Bardzo Polecam Pana Łukasza. Z Mężem trafiliśmy parę miesięcy temu, szukaliśmy długo i trafiliśmy właśnie do Pana Łukasza. Bardzo Miły, Sympatyczny, Spokojny, umie wytłumaczyć, jaki człowiek ma problem. Dzięki Panu Łukaszowi w Naszym Małżeństwie zaczęło się Poprawiać. Bardzo Polecam

Jesswiw

Pan Łukasz pomaga nam dzięki coachingowi pracować nad naszym małżeństwem.
Pan Łukasz jest bardzo miłym oraz sympatrycznym człowiekiem daje przestrzeń
na rozmowę oraz myśli. Serdecznie polecamy Pana Łukasza, można zawsze na niego liczyć

Łukasz Rogucki

Katowice, ul. Krasińskiego 29

Od poniedziałku do niedzieli od 10:00-21:00

Call Now Button