Gabinet cochingu relacji
i coachingu seksualnego

Na czym polega coaching relacji?

Dziś stawia się duży nacisk na indywidualizm. Dzięki rozwojowi cywilizacyjnemu możemy żyć w pojedynkę, ale samotność, którą odczuwamy, kładzie się cieniem na naszym nastroju i zdrowiu. Na czym polega coaching relacji i kiedy warto z niego skorzystać?

Umów spotkanie

+48 690-967-740

Dobre relacje z ludźmi jako sposób na przetrwanie w kulturach łowieckich

Relacje odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Wszyscy jesteśmy jednostkami społecznymi, dlatego potrzebujemy obecności innych ludzi. Dawniej to grupa, do której należeliśmy, zapewniała nam wsparcie i zwiększała szanse na przetrwanie. Samotne jednostki były bezradne w obliczu licznych zagrożeń, w tym ataku dzikich zwierząt i obcych plemion. Banicja i ostracyzm społeczny nierzadko równały się śmierci. 

Co dają bliskie relacje współczesnemu człowiekowi?

Dziś brak bliskich relacji nie jest równoznaczny z utratą życia. Możemy funkcjonować w społeczeństwie, gdyż naszej codzienności nic nie zagraża. Nie polujemy już na dzikie zwierzęta, a swoje potrzeby zaspokajamy, opłacając wybrane usługi. Warto jednak zaznaczyć, że osoby, które mają dobre relacje, żyją dłużej, cieszą się lepszym zdrowiem, pamięcią i nastrojem. Obecność bliskościowych więzi zapewnia nam optymalny poziom pobudzenia i bezpieczeństwo emocjonalne. Wiemy, że obok nas jest ktoś, komu nasz los nie pozostaje obojętny. Możemy na niego liczyć w trudnych sytuacjach. Partner często pełni jednocześnie funkcję bezpiecznej bazy i przystani. Oznacza to, że zapewnia nam wsparcie w trudnych chwilach, a jednocześnie zachęca do eksplorowania świata. 

Coaching relacji sposobem na budowanie satysfakcjonujących więzi z innymi

Budowanie relacji to umiejętność, którą każdy z nas może wykształcić, wykorzystując do tego celu własne zasoby. Niestety, często nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia. Nie umiemy też wskazać swoich mocnych stron. Zazwyczaj nadmiernie koncentrujemy się na słabych, bo tak działa ludzki mózg. Tymczasem każdy z nas ma predyspozycje, by budować satysfakcjonujące relacje. Pewne umiejętności wymagają odkrycia, a inne rozwinięcia. W tym właśnie pomaga coaching relacji. 

Jakie zastosowanie ma coaching relacji?

Coaching relacyjny ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go w budowaniu satysfakcjonujących więzi z partnerem romantycznym, współpracownikami, kontrahentami i przyjaciółmi. Zapisując się na coaching relacji, możemy lepiej poznać siebie, swoje potrzeby i emocje. Jeśli umówimy się na spotkanie wraz ze swoim partnerem/partnerką, odkryjemy też oczekiwania i uczucia drugiej strony. Sprzyja to tworzeniu intymnej więzi. 

Jak wygląda coaching relacji?

Coach prowadzi spotkania indywidualne lub dla par, podczas których zadaje pytania. Mają one na celu pomóc nam w uświadomieniu swoich wzorców zachowań. Następnie dokonujemy oceny ich użyteczności. Coach pyta o to, co zyskujemy dzięki danej postawie i co przez nią tracimy. Klient może dzięki temu spojrzeć na własne zachowania z szerszej perspektywy. Zauważyć, co robi dobrze, a jakie decyzje nie służą jego relacjom.  Następnie coach zadaje pytania, które mają pomóc nam zrozumieć, że istnieją różne sposoby rozwiązywania konfliktu, wyrażania swoich potrzeb i stawiania granic. Pozwala to wybrać rozwiązanie najbliższe naszym wartościom i celom. Sami podejmujemy decyzje i ponosimy ich konsekwencje. Coaching relacji partnerskich prowadzi do poszerzenia perspektywy i ukazania różnych możliwości. Na co dzień wszyscy z powodu natłoku spraw korzystamy ze schematów w sposób automatyczny. Nie zawsze służy to naszym relacjom, dlatego warto się zatrzymać i przyjrzeć różnym opcjom, jakie mamy do swojej dyspozycji. 

Co daje nam coaching relacyjny?

Coaching relacji pomaga spojrzeć na nasze trudności w sposób obiektywny. Wszystko odbywa się poprzez zadawanie pytań nakierowujących przez specjalistę. Coach nie mówi nam, dlaczego mamy problem i jak możemy go rozwiązać, bo sam tego nie wie. Jego pytania pomagają nam odkryć, co przysparza największych trudności i jak temu przeciwdziałać, by budować satysfakcjonujące relacje w życiu prywatnym i zawodowym. 

W czym pomaga coach relacji?

Coaching relacji może pomóc w:

 • poprawie komunikacji z innymi ludźmi, w tym z partnerem,
 • wyrażaniu potrzeb,
 • stawianiu granic,
 • rozwoju asertywności,
 • budowaniu intymności,
 • rozwiązywaniu konfliktów.

U kogo sprawdzi się coaching relacyjny?

Zastanawiasz się, czy coaching relacji jest dla Ciebie? Poniżej wymieniono kilka zagadnień, przy których warto rozważyć skorzystanie z usług specjalisty. Coach relacji pomoże:

 • singlom, którzy pragną znaleźć partnera i zbudować z nim satysfakcjonujący związek,
 • parom, które borykają się z kryzysem, ale pragną pracować nad relacją,
 • osobom, którym obecny związek nie przynosi spełnienia i pragną to zmienić,
 • ludziom, którzy mają problemy z budowaniem relacji, ale zamierzają nad tym pracować,
 • osobom, które miewają trudności przy zawieraniu nowych znajomości,
 • ludziom, którzy chcą podnieść swoje kompetencje w budowaniu relacji przy pomocy sprawdzonych narzędzi,
 • osobom, które chcą stawiać lepsze granice, by zadbać o swój dobrostan,
 • osobom, które chcą wyrażać i zaspokajać swoje potrzeby w relacjach,
 • osobom, które zgłaszają trudności w komunikacji i pragną lepiej formułować swoje wypowiedzi, aby zostać wysłuchanym,
 • ludziom, którzy pragną zyskać większą pewność siebie w relacjach z innymi.

Coaching relacji online czy stacjonarnie? 

Nazywam się Łukasz Rogucki i prowadzę coaching relacji. Możesz umówić się ze mną na spotkanie stacjonarne w moim gabinecie w Katowicach. Oferuję też coaching relacji online, który cieszy się dużą popularnością wśród zabieganych klientów. Pozwala zaoszczędzić czas niezbędny na dojazd. Poza tym nie musisz mieszkać w Katowicach lub w pobliżu, aby skorzystać z moich usług. Połączysz się ze mną z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy tylko dostęp do internetu. 

Staram się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego wprowadziłem możliwość rozmowy przez telefon i drogą mailową. Wybierz najlepszą dla siebie formę kontaktu i postaw na coaching relacji, dzięki któremu nauczysz się w skuteczny sposób komunikować swoje potrzeby, stawiać granice i rozwiązywać konflikty. 

Prowadzę life coaching online z myślą o osobach z różnych zakątków Polski i świata, które pragną pracować nad swoim rozwojem osobistym. Jeśli preferujesz spotkania stacjonarne, zapraszam do mojego gabinetu w Katowicach. Ponadto oferuję rozmowy telefoniczne i mailowe. Jestem dostępny 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 20 pod numerem telefonu 690967740 i adresem e-mail lukasz.m.rogucki@gmail.com.

Bibliografia:
Zubrzycka-Nowak M., Rybczyńska K., Monostori S.; Czym (nie) jest coaching? Prawdy i mity o coachingu; Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2010

Gosia

Kilka miesięcy temu trafiłam na life coacha, Łukasza Roguckiego, z którym zaczęłam pracować nad zbudowaniem na nowo mojej osoby dzięki czemu przestałam stać w miejscu i zaczęłam się rozwijać w wybranym przeze mnie kierunku pod czujnym okiem Łukasza. Dzięki jego wskazówkom zrozumiałam jakie powinnam poczynić zmiany w życiu i zrozumiałam, że do wszystkiego dotrę małymi kroczkami. Z czystym sumieniem mogę polecić Łukasza Roguckiemu każdemu kto chce poczynić zmiany w życiu a nie wie jak się za to zabrać i potrzebuje do tego mentora

MsIsabelle

Bardzo Polecam Pana Łukasza. Z Mężem trafiliśmy parę miesięcy temu, szukaliśmy długo i trafiliśmy właśnie do Pana Łukasza. Bardzo Miły, Sympatyczny, Spokojny, umie wytłumaczyć, jaki człowiek ma problem. Dzięki Panu Łukaszowi w Naszym Małżeństwie zaczęło się Poprawiać. Bardzo Polecam

Jesswiw

Pan Łukasz pomaga nam dzięki coachingowi pracować nad naszym małżeństwem.
Pan Łukasz jest bardzo miłym oraz sympatrycznym człowiekiem daje przestrzeń
na rozmowę oraz myśli. Serdecznie polecamy Pana Łukasza, można zawsze na niego liczyć

Łukasz Rogucki

Katowice, ul. Krasińskiego 29

Od poniedziałku do niedzieli od 10:00-21:00

Call Now Button